Dlaczego powinnyśmy pić ciepłą wodę i co to ma wspólnego z odchudzaniem?

Jednym z moich sekretów jest ciepła woda. Tak, tak, zwykła woda, o temperaturze wyższej, niż pokojowa.

Piję ją zanim zaparzę aromatyczną kawę i zanim zjem śniadanie, ponieważ świetnie „opłukuje” ona nasz przewód pokarmowy, poprawia perystaltykę jelit, przez co usuwa niestrawione resztki pokarmowe i zbędne produkty przemiany materii, przygotowując go na nowy dzień.

Niektórzy mówią, że woda nie należy do najsmaczniejszych napojów, ale ja ją polubiłam. Poza tym lubię wszystko to, co pomaga schudnąć 🙂 Podniesienie temperatury pitej wody z 22 do 37 st. przyczynia się do podniesienia temperatury ciała, co powoduje podkręcenie metabolizmu o 40%. A wypicie ciepłej wody zaraz po ćwiczeniach jeszcze bardziej wspomaga proces spalania kalorii. Poza tym woda nie ma kalorii, a ciepło wypełnia żołądek i z każdym kolejnym łykiem uczucie głodu maleje. Schudniesz!

Ciepła woda niweluje problemy z zaparciami, na które cierpi niestety większość Polek. Jemy w stresie, pośpiechu, pijemy za mało. Wtedy jelito cienkie absorbuje całą wodę z jedzenia i picia. To z kolei prowadzi do odwodnienia, a trwające zbyt długo odwodnienie prowadzi do bolesnych zaparć. Problemy z regularnym chodzeniem do toalety, to zatruty toksynami organizm, wzdęcia a finalnie hemoroidy. Picie ciepłej wody ułatwia perystaltykę jelit i idealnie ten problem niweluje. Za to zimna woda, szczególnie wypita bezpośrednio po posiłku, rozcieńcza kwasy trawienne, utrudnia trawienie i zatrzymuje w organizmie tłuszcze.

Woda z odrobiną cytryny łagodzi łaknienie.

Picie ciepłej wody oczyszcza i pielęgnuje skórę. Nawodniony odpowiednio organizm, sam się oczyszcza z toksyn m.in. przez skórę. Oczyszczone i odblokowane pory nie zatykają się, nie tworzą się zaskórniki i zmiany skórne. Woda odmładza komórki i czyni naszą skórę świeżą i elastyczną. A to oznacza mniej zmarszczek i młodszy wygląd.

Jesteśmy zbudowani w 60- 70% z wody. Dbajmy o to, bo dostarczana do naszego organizmu, była jak najlepszej jakości.

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *